Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Історія школи

Дата: 14 вересня 2019 о 15:02, Оновлено 14 вересня 2019 о 15:03
Автор: Холоша І. Л.

Історія

Роменської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Роменської міської ради Сумської області

Розвиток здібностей учнів

Інноваційні методи навчання

Доброзичливі взаємовідносини

Національна самосвідомість вихованців

Активна життєва позиція

Шлях до успіху

Компетентність педагогічного колективу

Оволодіння основами економіки

Ліцейна форма організації навчання

Актуальність поставлених проблем

Школа одержала ліцензію серія: ЗОД-П  № 190627

Трохи історії...

   За спогадами місцевих жителів, на території, де мала з’явитися  нова школа, ще до революції був сад «пана Царицина». Згодом він став належати двом братам Ярошам. Сад відмежовував глибокий рів, сліди якого збереглися перед школою й до цього часу. Він був розкішним, і босоногі хлопчаки з навколишніх дворів часто забігали до нього, щоб поласувати стиглими смачними яблуками та грушами.

   У зв’язку з упорядкуванням присадибних земельних ділянок наприкінці 50-х – на початку 60-х років та  заселенням мікрорайону Каховки, міська рада на території колишнього саду виділила місце під забудову нової школи, яка б  забезпечила потреби мікрорайонів Новолозовки та Каховки  у шкільному закладі.

   Уже в 1961 році розпочалося  будівництво нової школи №5 (адже старі приміщення діючої школи не в змозі були помістити всіх дітей шкільного віку цих мікрорайонів). Будівництво здійснювала ПМК – 80, прорабом якої був Сорока В.Г. (його дружина – Сорока Клавдія Кирилівна згодом буде працювати вчителем фізики в новій школі). Грунт на пробу брав Кір`ян М.Й. ….

          1 вересня 1964 року новозбудована школа гостинно відчинила двері для 880 учнів. Першим директором школи став Віктор Гордійович Білогай, а заступниками директора з навчально – виховної роботи були призначені Сиволожський Микола Васильович та  Зозуля Галина Петрівна. 
  Микола Васильович пройшов фронтовими дорогами всю війну, його уроки історії виховували у дітей кращі риси людської гідності, розширювали кругозір, вчили бути справжніми патріотами своєї Вітчизни. Галина Петрівна  прищеплювала своїм вихованцям любов до літератури, вела дітей в зачарований світ книги. Її уроки відзначалися емоційністю і багатим колоритом.

   Школа поповнилася новими молодими, завзятими, знаючими свою справу вчителями.У чарівний світ математики повела своїх вихованців Цимбал (Степанченко) Олена Іванівна, яка щойно закінчила з відзнакою Сумський педагогічний інститут ім. А.С.Макаренка.

   Степанченко О.І. пройшла шлях від молодого вчителя до вчителя – методиста. Тривалий час була керівником методичного об’єднання вчителів математики міста. Працювала під девізом: «Кожному уроку – відмінну підготовку, сучасні методи, високу якість».

   Олена Іванівна говорила: «Якби довелося знову вибирати свій життєвий шлях, вибрала б саме цей».

  Степанченко О. І. нагороджена грамотою МО України, Грамотою Президії Верховної Ради України, значком «Відмінник  народної освіти».

  Вона не забувала дуже важливої істини: учителю слід володіти  величезним талантом людинолюбства і безмежної  любові  до своєї праці і перш за все до дітей.

   Багато вихованців Олени Іванівни пов’язали  свою долю з  математикою, працюють  вчителями, науковими працівниками, інженерами. Зокрема: Лапко Людмила – інженер у Єревані, Марченко Неля – вчитель математики у Дніпропетровську, Мокій Анатолій – декан одного з  факультетів Львівського університету, Кривокобильський Леонід – інженер у Києві, Бондарець Анатолій – провідний інженер – конструктор, кандидат технічних наук у Таганрозі, Хекало Людмила, Корнієнко Алла – вчителі математики в Ромнах, Сердюк Світлана – завкафедрою Сумського педуніверситету.

      Після призначення Білогая В.Г. завідуючим міським відділом освіти, директором школи став Сокол Іван Сергійович, який недовго працював на цій посаді. З 1972 року директорувати почав Сухоставець Василь Степанович (до призначення на цю  посаду він працював завучем). Йому був притаманний науковий підхід до  вирішення проблем школи.

  Цілеспрямовано керував навчально – пізнавальною діяльністю школярів та педагогічного колективу. За плідну роботу було присвоєно звання «Заслужений учитель України». Під керівництвом Василя Степановича у 1995 році здійснена добудова до школи, де сьогодні функціонує сучасна їдальня та затишна і простора актова  зала.

     Плідно працювали й віддали часточку свого серця дітям вчителі: Лось М.М., Жуковська З.М., Полежаєва О.В., Дігун Ж.Д., Мокій Н.Л.,     Кондратенко М.К., Грушко І.І., Поставнича В.П., Бараннік К.П., Васильєва О.І., Пошивайло Н.Ф., Коваленко О.Б., Борисенко С.В., Шипко В.В., Пипенко К.М., Кушнір В.В., Гоба Є.В.

    І сьогодні  випускники школи та  педагоги  пам`ятають незабутні вечорниці, дружбу з бригадою «Бригантина» заводу АТС та з екіпажем  теплоходу «Ромни», які започаткувала Хоменко Тетяна Іванівна.

         З 44 років педагогічного стажу 27  Бондаренко Майя Сергіївна віддала загальноосвітній школі №5. Працювала вчителем історії та  правознавства, була класним керівником не одного випуску учнів.  За яку б ділянку роботи Майя  Сергіївна бралася, усе  в неї виходило до  ладу, відчувалися у  всьому високий професіоналізм, інтелігентність, відповідальність. Майя Сергіївна володіла такою якістю, як дар  переконання у важливості дорученої справи. За великий внесок у педагогічну діяльність вона була нагороджена медаллю А.С.Макаренка, Грамотою Міністерства освіти УРСР, мала звання «вчитель-методист».

       Увесь трудовий шлях пройшла в цій школі Стетюха Валентина Василівна. Починала працювати старшою піонервожатою, а після  закінчення  Сумського педагогічного інституту імені А.С.Макаренка – вчителем математики та заступником директора з виховної роботи. Володіла високим рівнем професійної майстерності. Принципова, наполеглива, творча особистість. Мала звання «старший учитель», одержала нагороди: значок «Відмінник освіти України», медаль А.С.Макаренка

Минали роки… Змінювалися директори, заступники, вчителі… З 1998 до початку 2002 року директорувала  Стрижак  Валентина Петрівна. Її завзятість та ентузіазм були  спрямовані на зміну  інтер`єру школи, озеленення коридорів та  класних кімнат. З виходом на заслужений відпочинок     Зозулі Г.П. з 1990 року заступником директора з навчально – виховної роботи працювала Смілик Людмила Йосипівна, яка вміло керувала всією навчально – методичною роботою.

  Школа – це майстерня, де формуються думки молодого покоління. Потрібно міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє. Саме так сьогодні тримає школу наймолодша за  її історію адміністрація.

     З    початку    2002   року   на      посаді         директора є Діхнич Наталія Федорівна. Молода, енергійна, здатна побачити необхідність змін, з якостями лідера,  який може забезпечити прогрес сучасної освіти. Наталія Федорівна вважає основою сучасної педагогічної стратегії формування принципово іншого образу школи, її неповторного обличчя. Слова не розходяться з ділом. Вона започаткувала ліцейну форму навчання учнів при Університеті „КРОК” (до цього не наважувалася жодна школа міста), стала ініціатором створення комп’ютерного класу, продовжує послідовну роботу по дальшому осучасненню інтер’єру школи.

    Результат роботи педагогічного колективу навчального закладу залежить багато в чому від управлінської діяльності керівника школи. Для оптимізації процесу управління педагогічним та учнівським колективами директор здобула освіту магістра за спеціальністю „управління навчальним закладом”.      

    У 2006 році Наталія Федорівна була серед переможців конкурсу  „Золоте серце”. Її мистецтво керувати школою полягає в тому, щоб учителів  об’єднували єдині педагогічні переконання, щоб індивідуальна творчість текла невичерпним джерелом в єдиний потік колективної майстерності, колективного досвіду, колективної турботи про знання учнів.

    Навчальний процес – це ритм. І завуч має працювати як годинник: хвилина, година, місяць, семестр, рік. Саме в такому напруженому ритмі працює в школі з 2000 року заступником директора Ганна Олексіївна Юрша. Компетентна, відповідальна, у роботі орієнтується на сучасний педагогічний досвід, організовує методичну службу школи на демократизацію та гуманізацію навчального процесу. Ганна Олексіївна лауреат конкурсу Учитель року” в номінації „заступник директора з навчально-виховної роботи”. Як завуч багато працює над впровадженням у навчальний процес інноваційних педагогічних технологій, щоб досягти високої результативності  роботи вчителів та учнів.

  Виховна робота школи в надійних руках Гусаренко Тетяни Миколаївни. Професіоналізм, щирість, доброзичливість, добрий гумор створюють навколо неї атмосферу людської привабливості. І малеча, і старшокласники світяться радістю, коли готують черговий виступ команди КВК чи новорічну виставу-феєрію. Тетяна Миколаївна впроваджує такі форми роботи, які сприяють розвитку творчих задатків учнів, постійно створює у виховній роботі ситуації успіху. Її кредо: ”Не загубити юного таланту!”.

   Школа – це організм, що потребує постійного розвитку, росту, сповнення життєдайної сили, бо інакше зів’яне, засохне, стане нецікавою для людей.

   Педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 сповнений енергії для поступу, руху вперед, бо його об’єднує професійний інтерес та спільна справа –  вчити, виховувати, дати молодому поколінню якісну освіту.

   З часом це покоління зрозуміє, як багато для нього роблять люди, що носять почесне звання – Учитель.

   Здібні, талановиті педагоги працюють у школі. Педагогічні ідеї народжуються в них з фантастичною швидкістю. І, на щастя, значна частина їх стають реальністю. Адже кожен учитель активізує свою творчу фантазію, ініціює самореалізацію й самопрояв інтелектуального потенціалу. Формула праці колективу: дослідження + досвід = істина. Двадцять років педагоги школи демонструють свої надбання перед колегами міста, області та всієї України. Про фактичний стан прояву й використання індивідуальних ідей у життя і практиці роботи можна судити з результатів участі вчителів школи у Всеукраїнських конкурсах „Учитель Року”:

  1. Бартош Є.М. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-1996”, „Учитель року-1998” в номінації „Географія”

  2. Литовка Т.М. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2000” в номінації „Початкові класи”

  3. Хекало П.П. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2001” в номінації „Фізика”

  4. Баклан Н.І. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2002” в номінації „Українська мова і література”

  5. Гуржій Л.В. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2003” в номінації „Трудове навчання”

  6. Сухенко В.Г. – переможець ІІ (обласного) та лауреат ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2003” в номінації „Українська мова й література”

  7. Литовка В.В. - переможець ІІ (обласного) та учасник ІІІ (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2004” в номінації „Біологія”

  8. Юрша Г.О. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2004” в номінації „Заступник директора з навчальної роботи”

  9. Сінько Л.М. – переможець І (міського) і учасник ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2006” в номінації „Початкові класи”

  10. Бойко Л.І. – переможець І (міського) і учасник ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року-2006” в номінації „Правознавство”

  11. Недбайло Н.А. – лауреат II(обласного) туру Всеукраїнського конкурсу  „Учитель року – 2007” в номінації „Фізична культура”

  12. Бойко Л.І. – лауреат ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу  „Учитель року-2007” в номінації „Історія”

13.  Рубан Н.М. – переможець І (міського) і учасник ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель        року-2007” в номінації „Зарубіжна література”                                                                                 

   У Всеукраїнських конкурсах „Класний керівник – крок у ХХІ століття” у 1999 та 2005 роках в числі призерів ІІІ етапу (заключного) були класні керівники Баклан Н.І. та Свириденко О.С.

    Лауреатом першого обласного конкурсу „Золоте серце” (2006 р.) в номінації „Директор школи”, стала директор школи Діжнич Н.Ф.

   Із метою забезпечення кваліфікованого керівництва науково-методичною роботою створена методична рада. У школі є методичний кабінет. Це організуючий центр методичної роботи з педагогічними працівниками. Науково-педагогічна й методична література знаходиться в шкільній бібліотеці.

    У методичному кабінеті зібрані матеріали передового педагогічного досвіду вчителів школи, творчі роботи вчителів методистів. Зроблена картотека всіх матеріалів. Зберігається документація шкільних методичних об’єднань (плани роботи, тексти доповідей, розробки уроків, відеозаписи уроків), матеріали педагогічних читань, науково-практичних конференцій, педагогічних виставок, творчих звітів учителів, результати курсової перепідготовки, атестації педагогів.

   У школі працюють вчителі-методисти: Бартош Є.М.,

Баклан Н.І., Усик Т.М., Карнаух В.М., Корнієнко А.С.,   Литовка В.В.; старші вчителі:   Діхнич Н.Ф., Чемерис Г.Г., Юрша Г.О., Дужак Т.І.,Свириденко О.С.,Хекало П.П.,    

Лукаш С.О., Сінько Л.М.

    Вчителями школи розроблені авторські програми нових курсів:

Курс „Основи культури мовлення” (10 клас)

         (Баклан Н.І., Сухенко В.Г.)

Мета: Забезпечення і вдосконалення усного й письмового мовлення учнів, вироблення в них мовної майстерності.

   До створення затвердженої Міністерством освіти та науки курсу „Прикладна економіка” Є.М. Бартош використовував авторську програму курсу, адаптовану до вікових особливостей 9-го класу та узгоджену з курсом „Економічної та соціальної географії України”.        

    Додатковий курс із математики для 9-11 класів, створений вчителями: Лукаш С.О., Корнієнко А.С., Стетюхою В.В., розширює можливості програм, є ефективним засобом реалізації ідей міжпредметних зв’язків.

   Спецкурс „Я і моє здоров’я”, розроблений Литовкою В.В., передбачає розвантаження програми „Біологія Людини” та валеологізації й екологізації уроків біології та здійснює профорієнтації на біологічні, медичні, валеологічні професії.

Ексклюзивним у спецкурсі є:

- тільки позитивна мотивація навчання;

- максимальне наближення навчального процесу до реалій життя;

- проведення уроків у природі;

- виконання практичних робіт;

- реалізація програми через ЗМІ – шкільна газета „Школа плюс”, міжрайонна газета „Вісті Роменщини”.

   Курс „Мовознавство” (автори: Карнаух В.М., Усик Т.М.) створили для учнів 4-го класу з метою зацікавити молодших школярів мовними явищами, збудити в них інтерес до вивчення рідної мови. Курс включає в себе елементи порівняльного й історичного мовознавства.

    Видатний педагог В.О.Сухомлинський говорив: „Ми маємо справу з самим складним, самим безцінним, самим дорогим, що є в житті – з людиною... Об’єкт нашої праці – найтонші сфери духовного життя особистості – розум, почуття, воля, переконаність, самосвідомість. Впливати на ці сфери можна лише тим же розумом, почуттям, волею, переконаністю, самосвідомістю”.

     Кожній людині властива індивідуальність, певні здібності. Серед загальної кількості виділяються діти з високим розумовим розвитком, що є наслідком як природних задатків, так і сприятливих умов навчання і виховання. Про таких учнів кажуть, що вони обдаровані, талановиті, мають творчі здібності, потрібно лише побачити і сприяти їх розвитку.

  Розвиток і виховання обдарованих талановитих дітей вирішує проблему формування творчого потенціалу суспільства, забезпечує можливості інтенсивного соціального розвитку і наукового прогресу, дальший розвиток науки і культури, всіх галузей виробництва і соціального життя.

     У школі розроблена „Комплексна програма „Обдарована дитина”, головна мета якої – відпрацювання, розробка, впровадження методів, форм і технологій пошуку, навчання, самовдосконалення обдарованих дітей, створення умов для гармонійного розвитку особистості; створений банк даних обдарованих дітей, який постійно поповнюється; працює Рада по роботі з обдарованою Особистістю, яка ставить завдання:

- визначити основні шляхи роботи з обдарованими дітьми;

- формувати творчу, всебічно розвинену особистість;

- створювати максимально сприятливі умови для інтелектуального, морального та фізичного розвитку обдарованих дітей;

- розробити та поетапно впроваджувати новий зміст освіти, прогресивні технології навчання та виховання учнів.

   У центрі  виховної роботи школи – особистість дитини, створення оптимальних умов для того, щоб вона мала всі умови для формування внутрішнього світу. Наша школа не є школою нового типу, але залишається промінчиком добра, бо славиться  своїми вихованими дітьми, цікавими заходами. І за це поважають люди школу № 5.

   У 1996 році започаткувала  свою  роботу  дружина юних пожежників-рятівників                           (керівник Гусаренко Т. М. ) і щорічно  стає  переможцем  міських ,  зональних та призером обласних фестивалів. А в 1997 році  наші юні рятівники здобули перемогу в обласному фестивалі і були учасниками Всеукраїнського  у місті Одеса.

13 років організатором і натхненником  КВК «Адреналін»  є        Гусаренко Т. М.  Команда по праву вважається кращою в місті.  На їхньому рахунку  лише призові місця.

Більше 17 років активно  діє загін юних інспекторів руху                (керівники: Черноволов С. М., Поплавський А. В.) Наш ЮІР -- неодноразовий  переможець міських та учасник обласних змагань.

   На чолі з  учителем географі  Бартошем Є.М.  туристичний гурток щорічно виборює призові місця на міських  туристичних  зльотах, а з 1995 року – щорічні учасники обласних  змагань.

   У  2000 році започаткувала свою роботу  відеостудія «Ромашка» (керівник Поплавський А. В.) Створено фільми із життя школи, презентації  досвіду педагогів, фільм-спогад ветеранів Великої Вітчизняної війни «Дорогою безсмертя», документальний фільм про жертви Голодомору «Жива пам’ять».

Інформатором шкільного життя є прес-центр  (керівники Сухенко В. Г., Баклан Н. І., Скиба Г. І.)

   З 2003 року  виходить газета «Школа плюс». У ній висвітлюються важливі події шкільного життя та друкуються творчі роботи  дітей. Стінні газети  випускаються для різних вікових груп, різного тематичного спрямування: «Мудрагейко» ( для учнів молодших класів),  «Кліп»( для старшокласників), «Мудра сова»( для прихильників точних наук), «Посульські самоцвіти» (для любителів літератури), «Млин» (історико-географічного  спрямування).

Вважаємо позитивним  результат своєї роботи, адже наші вихованці зростають працьовитими, порядними , відповідальними людьми, здатними включитися  в  державотворчі  процеси.

Ми щасливі навчатись, творити
І нехай не досягнем зірок,
Але знаєм що можем зробити
У майбутнє впевнений крок.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.