Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Гепатит А

Date: 2 грудня 2021 о 22:45

Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров'я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Ми зібрали основні факти про гепатит А: як передається хвороба, які її симптоми, як лікують гепатит А і що робити, щоб не захворіти.
ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ГЕПАТИТ А
Гепатит А найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитись гепатитом А через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє Всесвітня організація здоров'я, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалось через воду, фіксуються нечасто.
В домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит А часто називають хворобою брудних рук.
Вірус гепатиту А також може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.
ГЕПАТИТ А: СИМПТОМИ
Симптоми гепатиту А можуть проявлятись як у легкій, так і у важкій формі. Найчастіше це:
*         підвищена температура,
*         слабкість,
*         відсутність апетиту,
*         діарея,
*         блювота,
*         неприємні відчуття в животі,
*         сеча стає темнішою,
*         пожовтіння шкіри і білків очей.
Варто зауважити, що при гепатиті А не завжди проявляються абсолютно усі симптоми, вказані вище. Наприклад, у інфікованої людини може бути абсолютно нормальна температура тіла чи звичний колір сечі.
Симптоми гепатиту А значно частіше проявляються у дорослих, аніж у дітей. Більше того, у дітей до 6 років дуже часто відсутні будь-які симптоми гепатиту А, а жовтуха розвивається лише у 10%.
У дорослих симптоми проявляються у більш складній формі, а жовтуха з’являється у 70% випадків. Важка форма хвороби і летальні наслідки найчастіше фіксуються у осіб, яким понад 65 років.
Іноді відбуваються рецидиви гепатиту А. Так, у людини, яка щойно одужала, знову з’являються симптоми хвороби. Проте після ще одного епізоду хвороби настає одужання.
Інкубаційний період гепатиту – 14–28 днів.

Профілактика гепатиту А включає:
1. правила особистої гігієни
Обов`язково мийте руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
2. споживання кип’яченої води
Перед вживанням кип’ятіть воду впродовж 10 хвилин, а потім дайте їх відстоятися.
3. чисті фрукти і овочі
Ретельно мийте овочі та фрукти перед вживанням.
4. відмову від самолікування
Лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування.
На сьогоднішній день також існує вакцина, яка може надати додатковий захист від гепатиту А.

Джерело: https://moz.gov.ua/article/health/scho-treba-znati-pro-gepatit-a

Comments:
Only authorized users can leave comments.